פוליו אחד עם שתי רזולוציות (Multi Rendition folio)

צילום מסך של חלון יצירת הפוליו באינדיזיין

 

אייפד 2 והאייפד החדש עם מסך הרטינה מגיעים עם אותו גודל מסך, כאשר אייפד 2 עם רזולוציה SD והאייפד החדש עם רזולוציה HD כפולה. כנ"ל לגבי אייפון 3 ואייפון 4. במאמר זה נסביר כיצד ליצור פוליו אחד המכיל שתי איכויות תצוגה (Renditions). כדי להשיג זאת יש לטפל בשני נושאים:

1. שמירת הטקסט ואובייקטים אחרים כווקטור.
2. שמירת התמונות בשתי רזולוציות – (SD (72 ppi ו-HD.

 

שמירת הטקסט ואובייקטים אחרים כווקטור 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

את הפוליו יש לייצר בפורמט PDF. צריך לדעת שפורמט זה אינו נתמך באנדרואיד, לכן יהיה צורך לייצר פוליו נפרד לאנדרואיד. כדי שגם השכבות האינטראקטיביות יהיו באיכות גבוהה, יש להגדיר בחלונית Folio Overlays פורמט וקטורי עבור תיבות נגללות תחת Scrollable frame, ועבור אובייקטים מרובי מצבים (Multi state objects) תחת Slideshow.

תמונות בשתי רזולוציות – (SD (72ppi ו-HD

בזמן יצירת הפוליו, התוכנה מורידה את התמונות לרזולוציה של 72 ppi שמתאימה ל-SD. כדי שהתוכנה תוכל לייצר Rendition המותאם ל-HD (רזולוציה גבוהה), צריך לפתוח תיקייה בשם HD בתוך תיקיית התמונות, ושם לשמור את התמונות פעם נוספת ברזולוציה של 144 ppi לפחות.

טיפ: כדי להמנע מכפילות של התמונות אפשר לשמור בתיקיית התמונות הרגילה, תמונות ברזולוציה גבוהה ובתיקיית HD לייצר קיצורי דרך לתמונות המקוריות במקום לשכפל אותן. כך, בזמן שנוצר הפוליו, לגרסת ה-SD התוכנה תוריד את הרזולוציה ל-72 ולגרסת ה-HD תשתמש בתמונות עם הרזולוציה הגבוהה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אפל, טיפים, כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על פוליו אחד עם שתי רזולוציות (Multi Rendition folio)

  1. פינגבאק: שמירת תמונה בגודל כפול למסכי HD | dpsil.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *