הכנת קבצי וידאו לשימוש ב-DPS

תוכן עשיר שמיועד לפרסום כפוליו בדרך כלל יכיל גם סרטי וידאו. ב-DPS אפשר לשלב בעמודים, וידאו אונליין (יוטיוב), וגם קבצי וידאו המוטמעים בתוך הפוליו וניתנים לצפיה גם באופליין. כדי שסרטוני הוידאו יעבדו ויהיו באיכות ובמשקל אופטימליים, יש להכין אותם על פי ההמלצות הבאות:

משתמשים בפורמט MP4 בלבד. זה הפורמט היחיד שניתן להצגה בכל סוגי הטאבלטים, הטלפונים והמחשבים.

בוידאו יש מושג של קידוד – שיטת שמירת התוכן בתוך הקובץ. ל-DPS בשלב זה מתאים רק קידוד H.264, זאת אומרת יש לוודא שהקובץ שמכינים לשימוש בסביבת DPS הוא בפורמט MP4, קידוד H.264.

צילום מסך מתוך Adobe Media Encoder, בחירת פורמט

מומלץ להשתמש בתוכנה בשם Adobe Media Encoder שמגיעה עם חבילות ה-Creative Suit השונות, ומאפשרת המרת קובצי וידאו. השימוש בה פשוט למדי:
1. גוררים פנימה קובץ.
2. בוחרים פורמט H.264

 

 

 

 

הגדרות חשובות

הגדרות חשובות:

– Frame Rate: עדיף שיהיה כמו במקור. ניתן לבדוק את הגדרות המקור למעלה בחלון בפירוט Source, למשל בדוגמה זה 25 fps.
– Bitrate Encoding: אנו ממליצים לבחור ב-VBR, 2 pass. זה מאריך את זמן ההרצה, אך שומר על איכות מירבית של הסרטון בתנאים של bitrate נמוך.
– Target Bitrate: מומלץ להגדיר איכות היעד ב-0.6-0.7 Mbps. זה ערך נמוך מאוד יחד עם זאת עדיין הסרטון יראה בסדר יחסית. ככל שהגודל בפיקסלים גדול יותר יש להגביר את bitrate היעד והפוך.
– Maximum Bitrate: כשבסירטון מופיעות תנועות מהירות התוכנה תעלה את ה-bitrate וכך תשקיע יותר יחידות מידע בשמירת שנית וידאו אחת. ההמלצה זה בין 1 ל-1.2 Mbps.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מקישים על OK לסגירת תיבת הדו-שיח ומקישים על הכפתור Play הירוק  ותחילת ההרצה.

 

 

 

 צריך לקחת בחשבון שיש מקרים כאשר Media Encoder מקדד וידאו ללא קול. זה קורה עקב התנגשות סביב קידוד קול AC3. אם זה קורה תנסו תוכנת קידוד אחרת, למשל HandBrake.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *