הצגת פריטים קבועים מעל פריטים אינטראקטיביים ב-DPS

על פי ברירת המחדל, פריטים אינטראקטיבים (MSO – פריטים מרובי מצבים) יופיעו בפוליו תמיד מעל פריטים שאינם אינטראקטיבים ללא קשר למיקומם בשכבות.

מה עושים כיש לנו למשל כיתוב שצריך למקם מעל פריט אינטראקטיבי: גלרית תמונות או אנימציה לדוגמה. עם הפעלה (ידנית או אוטומטית) של הפריט האינטראקטיבי הוא יצוף מעל הכיתוב והכיתוב יעלם. הפתרון הוא יצירת super overlay מהפריט הקבוע. בכדי לשמור את הכיתוב מעל פריט אינטראקטיבי, ראשית יש להפוך אותו ל-MSO.

שלב הבא – להגדיר את ה-MSO ב-Folio Overlays. ההגדרות הנכונות מופיעות בתמונה שבצד. ה-MSO שנוצר מהכיתוב חייב להיות ב-Auto Play וגם וקטורי.

כפי שרואים בתמונה super overlay זה פריט MSO עם שני מצבים זהים. התוכנה תציג את המצב הראשון ובעיכוב של 2 דקות (delay + interval) – תציג את השני. מהסיבה שפריט אינטראקטיבי זה הוא ווקטורי תוכנת הצפייה באייפד תציג כל מצב עם טשטוש ראשוני. המצב השני גם יופיע מטושטש לשנייה, העיכוב מאפשר לדחות את הופעתו בשני דקות. אין טעם שהקורא יראה פתאום פריט סטטי נהיה מטושטש לשנייה. בדרך זאת אנו דוחים את הטששטוש של החלפת המצב השני בשתי דקות. עד אז הקורא יכול בכלל לעבור לעמוד הבא או לעסוק בקריאת התוכן זאת אומרת להסתכל על משהו אחר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה טיפים, כללי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *