עיצוב מסך פתיחה באילוסטרייטור

כידוע לכולם, אילוסטרייטור היא התוכנה המתאימה ביותר לעיצוב ממשקי משתמש, אייקונים ומסכי פתיחה. נלמד שיטה ליצור מסכי פתיחה בכמה גדלים בקלות. מדובר על מספר גדלים, כי למסכי מגע אנו צריכים בדרך כלל ליצור שני מסכי פתיחה – למצב אופקי ואנכי – למכשיר אחד. מסך הפתיחה מופיע לשנייה-שתי שניות ולכן ברוב המקרים עושים אותו די פשוט. אילוסטרייטור מאפשרת ליצור מספר מסכי פתיחה מגרפיקה אחת מבלי לשכפלה.

ננצל יכולת של אילוסטרייטור לחפיפת משטחי יצירה (עמודים). צריך במקום למקם את משטחי היצירה אחד ליד השני לשים עמוד על עמוד – אחד על השני. כך על ערמת העמודים נשאר לשים את הגרפיקה שלנו, לשנות שמות של משטחי היצירה בחלונית Artboards ולייצא את מסכי הפתיחה.

דרך פשוטה יותר לייצא את כל משטחי היצירה זה להשתמש בתכונת היצוא – עם File – Export לייצא אותם ל-PNG. לפני זה לא לשכוח לשנות שמות של העמודים ל-iPad-v או Android-h. בייצוא, מסכי הפתיחה יקבלו שם שמורכב משם קובץ אילוסטרייטור, קו תחתון ושם של משטח היצירה, למשל: splash-screen_iPad-v.png. אל תשכחו לסמן Use Artboards בתיבת דו-שיח להענקת שם לקובץ.

היום נוסף על כך אנו צריכים גם גרסת HD – בצפיפות פיקסלים כפולה למכשירים עם מסכי רטינה. גם זה פשוט מאוד. נייצא ל-PNG עוד פעם את מסמך אילוסטרייטור שלנו. הפעם נוסיף לשמו מילה HD (איזה מילה מוסיפים בדיוק לא משנה, העיקר שנקבל שמות של מסכי הפתיחה שונים) שיראה splash-screen-HD.

בשלב האחרון, בתיבת הדו-שיח של ה-Export ל-PNG ניתן להגדיר צפיפות פיקסלים ל-144 בכדי לקבל מסכי פתיחה בגודל כפול.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אדובי, טיפים, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.