התקנת פונטים במיוז

אחד החידושים החשובים של עידכון תוכנת מיוז האחרון בנוסף לתמיכה בעברית, הוא האפשרות להתקנת פונטים באתר. זה נקרא web fonts. עד עכשיו במיוז, היינו יכולים להשתמש רק ב-Adobe Edge Web Fonts, היתרון שלהם שהם חינמיים – גם אם לא תחדשו את מנוי Adobe CC שלכם, הפונטים לא נעלמים מהאתר (האתר לא יעלם אם תאחסנו אותו בשרת פרטי שלכם). חיסרון – אין הרבה פונטים בכלל ואף פונט עברי בפרט. יחד עם זאת מיוז לא תמכה ולא תומכת עד עכשיו בחיבור פונט ווב משירות אחר, כמו Google Fonts לדוגמה. אבל כעת אנו יכולים להוריד כל פונט ווב, פונט אלף המפורסם למשל, ולהתקינו ישר בשרת שלנו! בואו נקח את אלף כדוגמה לשלבי ההתקנה:

1. תורידו את הפונט. את פונט אלף ניתן להוריד באתר של הגילדה. תקבלו תיקייה שיש בה תת-תיקיות TTF ו-Alef-Webfont.

2. תתקינו את הפונטים שבתיקיית TTF במחשב – זה חובה, פונטים שמשמשים לעיצוב אתרים והתקנה בשרת מוכרחים להיות מותקנים גם במחשב.

3. במיוז תפתחו חלון File – Add Remove Web Fonts. תעברו ללשונית Self-Hosted Web Fonts ותקישו על הכפתור Add Fonts. תזרקו לחלון שנפתח את תוכנה של התיקייה Alef-Webfont.

זהו! שימו לב שהתקנתם כך את הפונט לא בקובץ מיוז מסויים אלא בתוכנה כולה. זאת אומרת שהפונט יהיה נגיש בכל הפרויקטים שאתם מעצבים ובונים במיוז.

פוסט זה פורסם בקטגוריה אדובי, טיפים, מיוז, תכונה חדשה, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על התקנת פונטים במיוז

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *