אינטראקטיביות חדשה ל-ePub

animation-in-epub

פתרונות ההוצאה לאור הדיגיטלית של אדובי מתפתחים לכיוון ePub. בקיץ אדובי השיקה גרסת אינדיזיין עם אפשרות יצירת ePub 3 עם עמודים קבועים – Fixed Layout, מכל אפשרויות האינטראקטיביות ניתן היה להשתמש רק בהיפר-קישורים והנפשות Edge Animate. בעידכון אוקטובר 2014 נוספו תכונות חשובות:

– הנפשת אינדיזיין – חלונית Animation מייצרת אנימציות שניתן להשתמש בסביבת HTML. למען האמת ה-Animation נכתבה מחדש עוד לקראת CS6, כבר אז היא ידעה ליצא תוכן ב-HTML, אך מסיבות שונות הוחלט לא לסיים את פיתוחה אז וכך היא הגיע רק עכשיו. כך או אחרת קיבלנו כלי אנימציה חזק, פשוט ומיועד דווקא לצורכי הוצאה לאור.

 – חלונית Timing התומכת ב-Animation גם הותאמה לייצוא HTML. זאת אומרת שאיתה ניתן לנהל הנפשה בו-זמנית של מספר פריטים.

– חלונית Buttons and Forms. השדות עוד לא, אבל הכפתורים כן עובדים בסביבת FL ePub 3.

– חלונית Objects States – בדומה ל-DPS, אפשר מעתה להשתמש בפרויקטים של FL ePub 3 בפריטים מרובי מצבים. מניסיון בעבודה ב-DPS הוכח ש-MSO היא תכונה שימושית מאוד.

– לתצוגה מקדימה של FL ePub 3 נוספה חלונית חדשה בשם EPUB Interactivity Preview. ניתן למצוא אותה בתת-תפריט WIndow > Interactivity.

שבוע לפני השקת עידכוני CC של אוקטובר 2014, אדובי שיחררה גרסה 4 של Adobe Digital Editions התומכת משמעותית טוב יותר ב-ePub 3. אולם הופיעו עדויות שהתוכנה שולחת לאדובי יותר מידע על המשתמש מאשר אמורה לשלוח, אז זה לשיקול דעתכם. משתמשי מק עם מערכת הפעלה 10.9 יכולים לפתוח קבצי ePub מכל סוג ב-iBooks – תוכנה לקריאת ePub הטובה ביותר.

פוסט זה פורסם בקטגוריה תכונה חדשה, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על אינטראקטיביות חדשה ל-ePub

  1. פינגבאק: בדיקת ספר ePub בטבלט או בטלפון | dpsil.co.il

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *