בדיקת ספר ePub בטאבלט ובסמארטפון

בפוסט הקודם נגענו בנושא של תוכנות לצפייה בספר ePub במחשב. בתהליך העיצוב זה נוח, אולם הבחינה הסופית והחשובה יותר זה כיצד הספר נראה בטאבלט או בסמארטפון. הגישה הנכונה ביותר היא לבדוק את הספר בתוכנת קריאה (או מספר תוכנות) הנפוצה בקרב הקוראים הפוטנציאליים או בתוכנות קריאה של חנויות ההפצה. כך לדוגמה אם אתם רוצים להפיץ את הספר במערכת Apple iBookstore כדאי לבדוק אותו ב-iBooks. אותה התוכנה, דרך אגב, היא גם הנפוצה ביותר בארץ בזכות התמיכה בעברית הטובה ביותר ונוחות שימוש כללית.

השאלה של מעצב הספר היא מה הדרך הקלה להעביר את קובץ הספר לטאבלט ולסמארטפון, כי נצטרך לעשות זאת מספר פעמים לצורכי בדיקות. הדרך הפשוטה היא להשתמש בשירותי ענן:

1. תתקינו (אם לא היה לכם) אחת מתוכנות הענן: הן במחשב והן בכל הטאבלטים והסמארטפונים המשמשים לבדיקות. אנחנו מעדיפים Dropbox כי היא קיימת כמעט לכל מערכות ההפעלה, מאוד יציבה ועתירת תכונות שימושיות.

2. תעלו את קובץ ה-ePub ל-Dropbox.

3. תפתחו את Dropbox במכשיר שלכם ותקישו על ה-ePub בכדי להורידו.

 

4. Dropbox תוריד אותו אך לא תוכל לפתוח. תגדירו לה באיזו תוכנת קריאת ePub אתם רוצים לפתוח את הספר.

שיטה זה עובדת יפה מאוד הן ב-iOS והן באנדרואיד. לאנדרואיד אפשר להמליץ על Gitden Reader, יש אותה גם ל-iOS. בין תוכנות לקריאת ePub ל-iOS, בנוסף ל-iBooks, אציין גם את Marvin, אף שהתוכנה בינתיים חלשה בעברית היא מפותחת מאוד ויש לה תמיכה מובנית ב-Dropbox, זאת אומרת, אפשר בתוך Marvin להגדיר משיכה (ידנית) של ספרי ePub מ-Dropbox.

פוסט זה פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על בדיקת ספר ePub בטאבלט ובסמארטפון

 1. מאת רמי צינס‏:

  הי, האם יש טכנולוגיה המאפשרת לדמות – על גבי שולחן העבודה במחשב הביתי – קריאת epub במכשירים שונים? למשל אנדרואיד או מכשיר בעל מסך קטן יותר?

  שאלה נוספת: לפני שחצי שנה ניסיתי ליצא חוברת מידע מאינדזיין לפורמט Epub, לטלפון חכם. הכל פעל מצויין מלבד טבלאות.- טבלאות שהכילו יותר מ 5 עמודות סירבו להכנס למסך הצר ונוצרו שיבושים.
  חלק מהעמודות נעלם. האם יש דרך לשלוט טוב יותר על כך שהטבלה תוכל להצטמצם על מנת שתתאים למסך קטן?

 2. הי רמי.
  1. זה לא הדמייה של מכשירים שונים אלא תוכנות שונות במחשירים שונים. אם אתה מתכוון לשירות שדומה לאמולציה דפדפנים שונים, אני לא חושב שדבר דומה קיים לתוכנות קריאת ePub.

  2. קודם כל כאן צריך לראות דוגמה ולדעת באיזה גרסת אינדיזיין השתמשת. תמיכה בטבלאות מוזקה מאוד בגרסת CC הראשונה ובנוסף בגרסאות הבאות. מבחינת ePub המלצה כללית תמיד להשתדל להשתמש בגרסה העדכנית של התוכנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *